Jednoduchý návod, jak odeslat vaše fotky (soubory) k nám, obdržíte v potvrzovacím e-mailu po dokončení vaší objednávky.

O nás

Náš příběh

Jsme tři fotografové Tom, Michal a Luďa, kterým přišlo líto, že spousta fotek dnes zůstává jen v digitální podobě. Lidé své vzpomínky vůbec nemají na očích! Rozhodli jsme se, že to změníme a budeme bojovat za to, ať pěkné chvilky nescházejí z mysli.

V roce 2015 jsme objevili výtvarnou techniku transferu fotek na dřevo. Dlouho jsme zkoumali, jak se dobrat nejlepšího výsledku. Dnes už máme naprosto vyladěný technologický postup a chceme Fotku na dřevě přinést na co nejvíce českých zdí a poliček.

Proč? Protože co zaklepete na dřevo, to se neztratí. A vzpomínky, které na něj přenesete, vám mohou dělat hezčí každý den.

Jak jde čas

Momenty, které pro nás hrají velkou roli.

Leden 2015

Objevujeme přenos fotek na dřevo

Vůbec nic o tom nevíme, celkově zkoumáme materiály a zkoušíme první přenosy s použitím obyčejného kancelářského papíru. Místo dřeva máme dřevovláknité desky. Jejda, fotky jsou zrcadlově, zapomněli jsme je před tiskem otočit.

Prosinec 2016

Ještě netušíme, co bude

Zkoušíme nabízet kamarádům a známým, že jim přeneseme fotky na desky. Přicházejí první úspěchy, které střídají problémy. Několika lidem pomůžeme s vánočními dárky. Takhle to ale dál nepůjde, sundávání bězného papíru je příliš pracné.

Leden 2017

Nadšení nás drží

Hledáme lepší lepidla. Objevujeme speciální papír pro přenos tisku. Odkupujeme zbytky dřeva z pily a  sháníme odřezky v různých hobby marketech. Dřevo si necháme nařezat a zkoušíme první vzorky s novými papíry a pojidly.

Únor 2017

Fotka na dřevo je na světě

Dostali jsme bláznivý nápad, zúčastníme se kreativního trhu v Brně. Na přípravu máme asi 14 dní. Kupujeme doménu a pár dní před trhem vymýšlíme název. Víte, že jsme se měli jmenovat Dřevěný příběh? Uvolnila se doména, kupujeme ji!

Březen 2017

Kupujeme si pilu a brusku

Tohle pro nás znamená, že si dřevo z části nařežeme již sami. O pár týdnů později kupujeme excentrickou brusku, povrch pro fotku musí být hladký ručně se to nedá.

Duben 2017

Další bláznivý nápad

Když už máme ty dva stroje, někdo u nás dostane bezva nápad, že vymyslíme obrazy na dřevě. Vzniká tak Na dřevo. Lepší název jsme nevymysleli. Alespoň doména nadrevo.cz, kterou jsme koupili již v únoru dostává smysl.

Květen 2017

Objevujeme další trhy

Začátkem měsíce se účastníme se Olomouckého Majálesu Univerzity Palackého, kde vystavujeme v tamní hand-made zóně. O tři týdny později jedeme ukázat naše výrobky do polských Katovic. Do Polska jede společně Fotka na dřevo + Na dřevo.

Červen 2017

Máme nové materiály

Po dlouhých úvahách rušíme zbytkové dřevo. Byla to krásná myšlenka, ale nejsme schopni udržet jej v dostatečné kvalitě. Máme za cíl zjednodušit celý proces, pomůže to všem. Chystáme nové materiály a zkoušíme první vzorky.

Červenec 2017

Děláme na webu

Od začátku víme, že budeme muset udělat web, stránka na facebooku přestává stačit. Konečně víme, co a jak dál, takže web je přirozené vyústění celého dosavadního vývoje. Pomáhá nám to utřídit si myšlenky a vše potřebné sepisujeme na jedno místo.

Srpen 2017

Chceme být lepší

Řešíme a zlepšujeme proces výroby, procházíme jednotlivé kroky a ptáme se sami sebe, co můžeme zlepšit. Přidáváme drobnosti, vychytáváme balení a pracujeme na lepší komunikaci.  

Říjen 2017

Spouštíme e-shop

Po téměř nekonečném hledání funkčního řešení webu a e-shopu, dlouhých telefonátech, úvahách o možnostech a úskalích nakonec s měsíčním zpožděním oproti plánu spouštíme e-shop.